ТОП Вести

Хроника

Кривична пријава за жител на Подмоље- нанел тешка телесна повреда на друго лице

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 34-годишниот З.Т. од охридското село Подмолје, поради постоење основи на сомнение за сторенo кривично дело „тешка телесна ...

Кичевчанец извршил полов напад врз девојче – одредена му е мерка притвор

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“ , полициската станица од Кичево ...

(ВИДЕО): Се запали автобусот со кој играчите на Црвена Звезда тргнаа да ја слават титулатата

По натреварот од последното коло во кој Sвезда убедливо ја победи екипата на  Вождовац (5:1), од стадионот „Рајко Митиќ’ тргна навивачката група, а ...

53-годишна стружанка е пријавена за исчезната

На 16.05.2018 година во 11.00 часот во Полициската станица Струга, М.З. (68) од Струга пријавил дека на 10.05.2018 година околу 07.00 часот од ...

Двајца стружани заработија кривични пријави за тешки кражби

Поради постоење основи на сомнение за сторени три казнени дела „тешка кражба“, полициската станица од Струга до надлежното Јавно обвинителство, поднесе кривична пријава ...

Детали за трагедијата која се случи вчера во Охридското Езеро

На 13.05.2018 година во 09.55 часот во водите на Охридското езеро помеѓу с.Подмоље, охридско, и место викано „Оровничка плажа“, на неколку метри од ...

Почина познатиот актер Салаетин Билал

По долго боледување, во 76-та година од животот, вчера почина познатиот македонски актер Салаетин Билал,  кој сосема заслужено го носи епитетот- доајен на ...

Двајца стружани извршиле четири тешки кражби во Охрид

Поради постоење основи на сомнение за сторени четири казнени дела „тешка кражба“, СВР Охрид, до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против две ...

66-годишен стружанец ќе одговара за „тешка кражба на дрзок начин“

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против 66-годишниот А.М. (66) од село Заграчани поради постоење основи на сомнение за сторено ...

Четири лица загинаа во сообраќајката која се случи на магистралниот пат Охрид-Ресен

На магистралниот пат Охрид-Ресен, кај место викано „Рибник“ во близина на селото Крушје, вчера околу 16:30 часот се случила сообраќајна незгода во која ...
error: