ТОП Вести

Музика

(ВИДЕО) НОВ СИНГЛ И СПОТ НА ЗДРАВКО ЧОЛИЌ – “Šljive su rodile”

Премиерата на новиот сингл и спот за истиот – “Šljive su rodile” од Здравко Чолиќ  се случи  денес (18.10.2017) во 12ч на официјалниот ...

Групата „Морал“ се враќа на домашната сцена после пауза од една деценија

После повеќе од една деценија, групата „Морал“ се враќа на македонската музичка сцена во истиот состав како и порано. Промоцијата на нивниот нов ...

(ВИДЕО): Погледнете го спотот на Владимир Четкар за новата песна „ Travel The World“

 Oва е новото музичко видео на познатиот виртуоз на гитара Владимир Василевски-  Четкар за неговиот нов сингл насловен како „ Travel The World“. ...

Eдна деценија без Тоше – скромното момче од Крушево кое со музика и хуманост го победува времето

Денеска се навршуваат десет години од трагичната сообраќајна несреќа која беше кобна за македонската музичка легенда Тоше Проески. 16-ти октомври секогаш ќе биде ...

(ВИДЕО) Не стивнуваат позитивните и емотивни коментари за преработката на „Слушам кај шумат шумите“ од „Некст-Тајм“

Групата Некст Тајм деновиве го промовираше спотот за нивната преработка на песната  „Слушам кај шумат шумите“. Новиот аранжман е направен од страна на ...

(ВИДЕО) Со песната „Dancing through life“ Mина Блажев ќе ја претставува Македонија на детска Евровизија

Младата и талентирана Мина Блажев која има само 14 години и покажува исклучителни вокални способности ќе ја претставува Македонија на овогодинешното издание на ...

(ВИДЕО) Ова е новата песна на музичката легенда Тоше Проески

Синоќа во Скопје се одржа настанот „Биди и ти дел од sвезденото небо за Тоше“ кој почнувајќи од 2008-та година се одржува на ...

(ВИДЕО) Јоце Панов објави нова песна и спот

Пејачот Јоце Панов деновиве ја промовираше својата нова песна насловена како „Вирус“ за која сними и видеозапис. Песната која ја издава продуцентска куќа ...

Тајфата ја претстави „Песно стара“ со видео запис и музика створена од најдлабоките емоции

Скопје, (28.09.2017) Сеќавањата со пријателите, саканите и родителите никогаш не се забораваат. Тие се трансформираат во нешто повеќе, нешто што со себе не ...

И покрај дождот Сара полета во вселената со својот бенд!

Скопје, (27.09.2017) Сара Мејс покрај временските неприлики во Скопје создаде прекрасна атмосфера за сите љубители на музиката. Поради дождот Сара Мејс и нејзиниот ...