ТОП Вести

Спорт

Наумче Мојсоски: Ракометарите се подготвени за „езерското дерби“, очекувам квалитетна игра без штедење

Во пресрет на „езерското дерби“ помеѓу РК Струга и РК Охрид што се игра утревечер со почеток во 19:30 часот во спортската сала ...

Еуфорија за натпреварот помеѓу РК Струга и РК Охрид, бидете дел од публиката на трибините во Охрид

Утре во спортската сала „Билјанини извори“  во Охрид,  во рамките на Суперлигата се игра натпреварот помеѓу ракометните клубови на Струга и Охрид. Познато ...

Александар Шпенде потпиша за Металург

Словенечкиот ракометар Александар Шпенде потпиша за Металург. Шпенде (25 г., 197 см., 93 кг.) е ракометар кој игра на позиција лев бек и ...

„Рибари Охрид“ со говор на омраза и навреди кон РК „Струга“

„Платеници на Наумче“, „Во сабота ве чека пекол“, Струшки „п…и“, „Струга, село“ – со ваков речник и расположение „Рибари официјален профил-Охрид“ го „најавуваат“ ...

РК „Струга“ во сабота игра на гости во Охрид

По нерешениот резултат во натпреварот со РК „Прилеп 2010“, РК Струга, оваа сабота (20-ти октомври) игра со екипата на РК Охрид. Натпреварот меѓу ...

Адријана Поп Арсова на маратонот во Ајнтховен го собори македонскиот рекорд

Адријана Поп Арсова, членка на Атлетскиот Клуб “Делта“, оваа година изненади со својот настап на Виз Ер Скопски маратон и на 28 години ...

Македонската фудбалска репрезентација подготвена за дуелот со Ерменија

Со последниот тренинг одржан во стадионот ‘Вазген Саргсијан’ во Ереван најдобрата репрезентација на Македонија ги заврши подготовките за денешниот натпревар против Ерменија во ...

Раул Гонзалез го објави поширокиот список на сениорите за квалификациските натпревари

Селекторот на македонската сениорска репрезентација Раул Гонзалез го објави поширокиот список со имињата на 28 ракометари за претстојните квалификациски натпревари против репрезентациите на ...

ФК „Караорман“ со 9:0 ја совлада екипата на ФК „Лакочереј“

ФК „Караорман“ постигна убедлива победа над екипата на ФК „Лакочереј“ со резултат 9:0. Самиот резултат јасно зборува за целосната доминација на „Караорман“ за ...

Mладинците на РК „Струга“ сезоната ја започнаа со убедлива победа

Младинците на РК „Струга“  вчера го одиграа првиот натпревар оваа сезона против РК Металург, во спортската сала Автокоманда во Скопје. Стартуваа со победа, ...
error: