ТОП Вести

Спорт

Тренерите и играчите задоволни од организацијата на турнирот, ветуваат добар ракомет

Непосредно пред почетокот на турнирот „Струга 2018“ своите очекувања на прес-конференција ги презентираа тренерите на сите осум екипи учеснички. Еве што велат за ...

Резултати од првите три натпревари на турнирот „Струга 2018“

Спектакуларно отварање и одлична спортска атмосфера го одбележаа првиот ден од Меѓународниот турнир во ракомет „Струга 2018“. Првиот натпревар кој се играше вчера ...

Ракометен турнир „Струга 2018“ ова е распоредот на натпреварите

Со натпреварот помеѓу екипата на „Железничар“ и домаќинот „РК Струга“ денеска започнува Меѓународниот ракометен турнир „Струга 2018“, ова е целосниот распоред на натпреварите ...

Наумче Мојсоски: Започнуваме нова ракометна ера, РК Струга се враќа каде што му е местото

Денеска започнува традиционалниот меѓународен ракометен турнир „Струга 2018“, кој оваа година ќе го красат шест странски и две домашни екипи. Организаторите за годинава ...

Денеска започнува Меѓународниот ракометен турнир „Струга 2018“

Денеска започнува 46-то издание на  традиционалниот меѓународен ракометен турнир „Струга 2018“, на  кој оваа година учествуваат шест странски и две домашни екипи. Организаторите ...

Македонија ја порази силната селекција на Швајцарија

Македонската кадетска репрезентација продолжува со одличните игри на ЕХФ-шампионатот во Грузија. Во четвртото коло нашите момчиња ја совладаа силната селекција на Швајцарија и ...

Македонија е во полуфинале, победа во последната секунда

Машката кадетска ракометна репрезентација на Македонија со третата победа по ред осигура пласман меѓу четирите најдобри на ЕХФ-шампионатот, дивизија Б што се игра ...

Струшкото игралиште со нов лик за ракометниот турнир

Струга на големо се подготвува за Меѓународниот ракометен турнир  кој ќе се одржи  од 15-ти до 19-ти август. Успешни домашни и странски ракометни ...

Школата за ракомет КЛ-7 Струга во новата сезона има селекции во сите категории

Струга е еден од ретките градови во Македонија во кој што децата спонтано се собираат не за да играат фудбал или кошарка туку ...
error: