ТОП Вести

Вести

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски беше во посета на Струга

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ , Христијан Мицковски, вчера одржа средба со граѓаните на Струга како и состанок со општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ ...

На 1-ви јуни во Струга се одржува 47-от Државен фестивал на непрофесионален филм „Струга 2018“

На 1-ви јуни во Спомен домот „Браќа Миладиновци“ во Струга ќе се одржи 47-то издание на Државниот фестивал на непрофесионален филм „Струга 2018“. ...

Неколку земјотреси почувствувани во Охридско-струшкиот регион

Неколку земјотреси во охридско преспанскиот регион регистрираше по полноќ Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје. Од Сеизмолошката опсерваторија информираат дека два од ...

Завршија осминафиналните натпревари на турнирот „Враништа 2018“

Резултати од oсминафиналните натпревари Четврток 24.05.2018 20:30 АД Илинден – Искра (0:3); 1:6 21:30 Жито Леб – Гостилница Мече (1:1); 4:2 Петок 25.05.2018 ...

Промотивен настан за проектот „WE MAKE: Женско претприемништво за конкурентност“ во Струга

Во четврток (31-ви мај) во хотел Дрим во Струга ќе се одржи  промотивниот настан за проектот „WE MAKE: Женско претприемништво за конкурентност“, кој ...

Време: Сончево и топло со умерена облачност

Денеска во Македонија ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. УВ ...

Во недела натпревар помеѓу ФК Велешта и ФК Караорман

Во последното коло од третата МФЛ Југозапад екипата на  Караорман гостува во Велешта. Овој натпревар ќе се игра во недела во 17 :00 ...

Започна реконструкцијата на крстосницата помеѓу регионалниот пат Струга-Дебар

Oпштина Струга, преку соопштение за јавност информираше дека од денеска ,25.05.2018,  почнува  реконструкција на постојна четворокрака крстосница во кружна крстосница помеѓу регионален пат ...

Хуманитарен концерт денеска во Охрид – да и помогнеме на младата охриѓанка која боледува од леукемија

Денеска со почеток во 18:00 часот на градскиот плоштад во Охрид ќе се одржи хуманитарен концерт за собирање средства за за операција на ...

Младински мултикултурен камп за Лидерски вештини во Охрид – пријавете се

На 3-ти јуни во хотел Коцарев – Подмоље, Охрид ќе се одржи младински мултикултурен камп за Лидерски вештини со обучувачот Лазар Ѓуров од ...
error: