ТОП Вести

Локални

Наумче Мојсоски: Ракометарите се подготвени за „езерското дерби“, очекувам квалитетна игра без штедење

Во пресрет на „езерското дерби“ помеѓу РК Струга и РК Охрид што се игра утревечер со почеток во 19:30 часот во спортската сала ...

Кривична за жител на Подгорци, со кундак од пиштол го повредил синот

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „телесна повреда при вршење семејно насилство“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против ...

Средства за младата Сара од Охрид донирајте утре на натпреварот помеѓу РК Струга и РК Охрид

ЈП „Билјанини извори“ во соработка со Црвен крст Охрид се вклучува во акцијата за помош на 15-годишната Сара Настеска од Охрид за која ...

Охридско лето почнува соработка со Словенска Филхармонија

Во рамки на работната посета на Словенија директорката на „Охридско Лето“ Наташа Поповиќ и претседателката на Управниот Одбор на фестивалот Нина Момироска остварија ...

Апел: Да и помогнеме на Сара од Охрид, да бидеме хумани!

Сите хумани луѓе уште еднаш имаат можност да ја покажат својата хуманост на дело. Овој пат,  за лекување на 15-годишната Сара Настеска од ...

Еуфорија за натпреварот помеѓу РК Струга и РК Охрид, бидете дел од публиката на трибините во Охрид

Утре во спортската сала „Билјанини извори“  во Охрид,  во рамките на Суперлигата се игра натпреварот помеѓу ракометните клубови на Струга и Охрид. Познато ...

Алсат М: Обвинителството не се согласува Мукоски да излезе од куќен притвор

Обвинителството за организиран криминал и корупција нема да даде зелено светло пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски да излезе од куќен притвор со висока ...

Перформансот „Do You Have A Suitable Partner“ на Марија Христовска во Охрид

На 26-ти октомври во охридскиот Центар за култура, Марија Христовска ќе го изведе својот перформанс „Do You Have A Suitable Partner.“ Архитектот Марија ...

Во охридско Рамне пронајдени коски кои наликуваат на човечки

На 17-ти овој месец, околу 13:00 часот, во СВР Охрид добиено е телефонско известување за забележани коски, кои наликувале на човечки. – Коските ...

Во петок запрашување против комарци во Струга

На подрачјето на општина Струга на 19.10.2018 година (петок) ќе ce спроведе теретистична (од земја) дезинсекција со цел уништување на комарци. Запрашувањето ќе ...
error: