ТОП Вести

Забава

Денис и Стефани создаваат успешна музичка и љубовна приказна – Дуо #dis и на сцената и во животот

Во рубриката „Мојот избор“ која се емитува во склоп на емисијата „Слушај Плеј во 2“ ни гостуваа Денис Мурат и Стефани Стефановска. Денис ...

ЕГЗИТ го покренува зимскиот фестивал на олимписката Јахорина!

Големи журки на снежните патеки од 15. до 18. март 2018  Големото фестивалско семејство на Егзит од следната година ќе брои уште еден член! Откако во ...

Концерт на МАРИО БАТКОВИЌ во Скопје!

„ТАКСИРАТ“ годинава со задоволството го најавува четвртото издание на „ПИН“ – единствената меѓународната музичка конференција и шоукејс фестивал во Македонија, кој ќе се ...

Деветто издание на мултиетничкиот фестивал за деца во Струга

Во Центарот за култура „Браќа Миладиновци“ (ЛЕТНА СЦЕНА), на 20-ти октомври со почеток во 12:00 часот, по девети пат ќе се одржи Мултиетничкиот ...

Концерт на LIARS за отворање на ТАКСИРАТ #19

Експерименталниот андергарунд арт-рок бенд LIARS кој британскиот „Гардијан“ го нарекува и „господар на ексцентричната електроника“ ќе настапи во Скопје во рамки на светската ...

DJ Face е синоним за одлична Хип Хоп журка

Во склоп на емисијата „Слушај Плеј во 2“ продолжуваме со (за многумина омилената) рубрика „Слушај Плеј во 2“ каде ви откриваме што приватно ...

ОДЛИЧЕН “ONE LOVE TOUR“ ВО СКОПЈЕ!

Во Скопје, во саботата, на 30.09 се оддржа Македонско-бугарскиот проект насловен како “One Love Tour“.   Во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ беше исполнетo ...

КРАФТВЕРК СО 3-Д КОНЦЕРТ ВО СКОПЈЕ

Германските пионери на електронската музика, легендарните КРАФТВЕРК ќе настапат во Скопје со извонредното 3-Д шоу од нивната актуелна и исклучително успешна светска турнеја. Концертот ...

Rag`n`Bone Man во мај доаѓа во Скопје!

Eдна од најактуелните светски ѕвезди во моментов, еден од највозбудливите и најспецифични вокали на денешницата, Rag`n`Bone Man доаѓа во Скопје, на голем концерт ...

Дејан Јанкоски низ својата музичка историја: Добар бенд функционира како хармонично семејство

Во рубриката „Мојот избор“ која се емитува во склоп на емисијата „Слушај Плеј во 2“ ни гостуваше музичарот Дејан Јанкоски. Своите први чекори ...