ТОП Вести

Занимливо

(ВИДЕО) Светската фудбалска sвезда Пол Погба преку видео му се обрати на Јане

Светската фудбалска sвезда  Пол Погба  и официјално го покани Јане Велковски заедно со неговoто семејство да  да присуствува на мечот помеѓу Манчестер Јунајтед ...

„Жито леб “ ве наградува – вредни награди чекаат да бидат изгребени

Жито Леб наградува, во наградата игра „Изгреби и добиј“ Најдете ја грепката на пакувањата на лебот на Жито Леб и изгребете вредна награда. ...

Победникот на Евровизија Салвадор Собрал доби ново срце

Португалецот Салвадор Собрал кој ја однесе победата на Евросонг и предизвика воодушевување кај публиката низ целиот свет доби ново срце. Би-би-си пренесе дека ...

Во 2020-та година робот ќе се кандидира за премиер на Нов Зеланд

Создателот на вештачката интелигенција наречена „Сем“, Ник Геритсен изјави дека тој „виртуелен политичар“ ќе се кандидира за премиер на Нов Зеланд, објави „Дејли ...

(ВИДЕО): Песната „Thunderstruck“ на AC/DC во неверојатно креативна празнична атмосфера

Ова интересно видео кое привлече многу гледачи ширум светот е направено од страна на обожавател на групата AC/DC од Австралија. Погледнете како изгледа ...

Балканскиот рис (Lynx lynx balcanicus) е ставен во Прилог бр. 2 од Бернска конвенција

Во рамки на 37-та средба на постојаниот Комитет на Бернската Конвенција на 5-ти декември 2017 година во Стразбур, балканскиот рис (Lynx lynx balcanicus) ...

Приказната за малата Хана од Загреб ќе ве насмее и ќе ви покаже што значи цврст став

Наставното ливче кое го пополнила малата Хана, ученичка од петто одделение во едно училиште во Загреб по социјалните мрежи се шири со брзина ...

Јапонија е друг свет – Се плаќа за разговор и прегратка, се изнајмува лажно семејство за викенд

Трендовите кои моментално се актуелни во Јапонија се сосема „друг свет“ за нашите простори, но никогаш не се знае, бидејќи и караоке порано ...

Секој ден од неделата е поволен за одредени активности – кога и што треба да правите?

Според астрологијата секој ден во неделата претставува една планета и има своја моќ и квалитет, па така, станува погоден за одредени планови и ...

Годишното време во кое сте родени открива кој е вашиот најсилен адут

Kако што се разликуваат годишните времиња, така и луѓето се разликуваат во одредени карактеристики во зависност од тоа во кој период се родени. ...