(ВИДЕО) Ова е новата песна на музичката легенда Тоше Проески

- Музика
278

Синоќа во Скопје се одржа настанот „Биди и ти дел од sвезденото небо за Тоше“ кој почнувајќи од 2008-та година се одржува на петти октомври во чест на неговиот последен концерт во Скопје. На настанот, беше промовирана новата песна „Light the flame„ aвторско дело на англискиот автор и продуцент Енди Рајт.  „Light the flame“ e најава за новиот англиски албум на нашата музичка легенда Тоше Проески кој ќе биде промовинар наскоро, но точниот датум се уште не е објавен.

Од последниот концерт на Тоше Проески поминаа точно десет години.

Facebook Коментари