(ВИДЕО) Со песната „Dancing through life“ Mина Блажев ќе ја претставува Македонија на детска Евровизија

- Музика
240

Младата и талентирана Мина Блажев која има само 14 години и покажува исклучителни вокални способности ќе ја претставува Македонија на овогодинешното издание на јуниорскиот Евросонг 2017 кој ќе се одржи во Тбилиси, Грузија.

Евровизиската песна е насловена како „Dancing Through Life“ и е авторско дело на Александар Масевски. Спотот е изработен под режисерската палка  на Чедо Поповски.

Јуниорската Евровизија ќе се одржи на 26-ти ноември

Strugaonline

Facebook Коментари