ТОП Вести
Заев

Заев

Премиерите Заев и Ципрас во Преспа: Достоинствено решение за пријателство за големи придобивки за граѓаните на двете земји, патриотски договор за нова надеж и ново раѓање

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, и членови на владата во состав замениците претседатели на Владата на РМ, министерката за одбрана Радмила Шекеринска Јанковска, министерот за ...

Иванов го прекина и напушти состанокот со Заев и Димитров

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев и министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска остварија средба со Претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов на која го ...

Mицкоски: Таканаречениот договор е прифаќање на сите грчки позиции

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го откажа патувањето и закажаните средби за утре и побара од премиерот Зоран Заев веднаш да му го достави договорот со Грција ...

Денеска ќе се оствари нов телефонски разговор помеѓу Заев и Ципрас

Премиерите на Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас утрово треба да остварат уште еден телефонски разговор во рамки на процесот на преговори за решавање на ...

Заев: Се’ уште нема договор за името, следува разговор помеѓу мене и премиерот Ципрас

Се уште нема договор за името, изјави премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција пред споменикот на паднатите борци во дворот на Владата по повод една година од работењето ...

Донесена е ослободителна пресуда за премиерот Заев за случајот „Поткуп“

Денеска напладне во скопскиот Кривичен суд беше објавена пресудата за случајот „Поткуп“. Зоран Заев е прогласен за невин во овој случај односно е ослободен од обвинението кое му ...

Премиерот Заев: Република Илинденска Македонија е решение за кое сум подготвен да водам напред, приклучете се!

После средбата со политичкиот врв на земјава, премиерот Заев се обрати до целата јавност информирајќи за последната фаза од преговорите околу спорот со Република Грција. Заев информираше дека Република ...

Премиерот Заев и вицепремиерите Османи и Анѓушев во Струга

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев по пристигнувањето од Самитот на ЕУ за земјите од Западен Балкан во Софија, заедно со вицепремиерите за економски прашања и ...

Премиерот Заев на Самитот на ЕУ за Западен Балкан: Со премиерот Ципрас решаваме спор за да го зајакнеме достоинството и идентитетот на граѓаните во двете земји

 Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев вчера одржа прес конференција на завршницата од Самитот на ЕУ за Западен Балкан, што се одржа во Софија, Република Бугарија. ...

Заев во Охрид: Единствен пазар за електрична енергија ќе ја зголеми конкуренцијата и ќе донесе поевтина струја за сите

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев придружуван од вицепремиерот Кочо Анѓушев, денеска во Охрид го отвори Форумот на ЈИЕ на оператори на електрична енергија. Премиерот Заев ...
error: