Ракометарите на Струга со убедлива победа над Делчево

- Спорт
238

 

Ракометарите на Струга после поразот од екипата на Бутел во Скопје, постигнаа убедлива победа против екипата на Делчево во првата лига. Натпреварот заврши со резултат 40:26. Во почетокот на натпреварот екипата на Делчево почна со добар резултат од 1:4, но стружани брзо стигнаа до резултат 4:4 Потоа беше 6:8 за Делчево, и тука застана нивната предност. Струга од тој момент комплетно ја презеде доминацијата во натпреварот стигнувајќи и до +8 .

Вториот дел од натпреварот, не донесе никакви возбудувања, се беше јасно, разликата порасна и на 16 голови за конечни 40:26.

Најдобри во нашите редови беа Цветан Кузманоски со 8 и Томе Нацев со 7 голови, додека кај Делчево се истакна Гоце Ѓорѓиевски со 10 погодоци.

Facebook Коментари