Денеска се очекува претежно сончево и топло време со максимални 27 степени

- Македонија
141

Денеска во Македонија ќе преовладува претежно  сончево и потопло време со слаб  северозападен ветер.  Дневната температура ќе се движи во интервал од 17 до 27 степени. Во наредните денови ќе преовладува сончево и ветровито време со високи дневни температури и студени утра.

Извор: УХМР

Facebook Коментари