Притвор од 30 дена за четворица од напаѓачите на Зијадин Села

- Македонија
85

30 дена притвор добија четири лица за кои јавното обвинителство вчера бараше да се приведат за постапката на настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април и нападот врз Зијадин Села.​

Денеска од ОЈО Скопје соопштија дека е определена мерка притвор во траење од 30 дена за четири лица кои се под истрага за сторено кривично дело Убиство во обид сторено во соизвршителство.

Во однос на петтото лице, дополнително ќе се носи одлука за притвор бидејќи истото е со нарушено здравје .

Извор: faktor.mk

фото: архива

Facebook Коментари