Време: Сончево со мала облачност и ветровито

- Македонија
92

Денеска во Македонија ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. УВ индексот ќе има вредност 7, а дневната температура ќе се движи во интервал од 17 до 28 степени.  Утре ќе преовладува слично време со максимални 29 степени низ Македонија, но во поладневните часови на одредени места  ќе има услови за краткотраен дожд и грмежи.

Извор: УХМР

Strugaonline

 

Facebook Коментари