Време: Во текот на денот топло, утрата студени со температури под нула

- Македонија
128

Денеска во Македонија ќе преовладува умерено облачно време со слаб ветер од променлив правец. На одредени места ќе има и сончеви периоди, а дневната температура ќе се движи во интервал од 15 до 24 степени. Во четврток и петок ќе преовладува сончево и потопло време со максимални 27 степени, но утрата ќе бидат студени со температури под нулата.

Извор: УХМР

 

Facebook Коментари