Kривична пријава за охриѓанец кој нападнал полицаец

- Хроника
235

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ј.А. (27) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста” и „загрозување на сигурноста”.

На осми овој месец во Охрид, при контрола на возилото на пријавениот, истиот му упатувал закани, а потоа и физички го нападнал полицискиот службеник, по што пријавениот бил лишен од слобода и од страна на судија од надлежен суд му била одредена мерка притвор во траење од осум дена.

извор: МВР

фото: архива

 

Facebook Коментари