Охриѓанец се обидел да силува 16-годишно девојче

- Хроника
259
Секторот за внатрешни работи Охрид, до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава противН.Т.(33) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување во обид“, Тој, казненото дело го сторил на втори овој месец околу 01,00 часот на улица „Славеј Планина“ во Охрид каде следел  16 годишна девојка и пред нејзиниот влез силно ја повлекол кон себе но истата започнала да вика при што дошол еден од соседите и пријавениот го напуштил местото на настанот.
Извор: МВР
фото: aрхива

 

Facebook Коментари