ТОП Вести

Останати

600 нови случаи на КОВИД-19, во Струга 5 нови и 23 оздравени случаи

Во последните 24 часа направени се 1.317 тестови, а регистрирани се нови 600 случаи на КОВИД-19: • Скопје – 229 • Охрид – ...

Во Вевчани промовирана најновата книга песни на поетот Сашо Бетоски

Во духовниот храм – црквата „Свети Никола“ во Вевчани се одржа промоција на најновата книга песни „Цвеќе за цветот“ од истакнатиот македонски афористичар ...

Време-Претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне пороен дожд

Претпладне сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне на места ќе биде нестабилно со ...

Полицијата пронајде рибарска мрежа со улов од 119 парчиња охридска пастрмка

На 20/21.02.2022 година, во периодот од 17:00 до 01:00 часот, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор – Охридско Езеро презеле мерки ...

Време- Сончево и релативно топло, во западните делови попладне услови за дожд

Сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Во западните делови повремено ќе биде значително облачно, а попладне и кон крајот на ...

Време- Облачно со повремени локални врнежи претежно од снег

Претежно облачно со повремени локални врнежи претежно од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Максималната дневна температура ќе се ...

Средношколци денеска протестираа во Струга откако вчера професор претепа ученик

Учениците од албанските паралелки од гимназијата Ибраим Темо, денеска протестираа пред Основниот суд во Струга. Овој протест произлезе од вчерашниот инцидент во кој ...

Водата во Струга е чиста и може да се користи за пиење

ЈП Водовод и канализација информира дека од анализата на водата, констатирано е дека водата на територијата на Општина Струга е чиста и може ...

Се одржа јавна расправа за предлог-буџетот на Општина Струга за 2022 година

Денеска во салата на Советот на општина Струга се одржа Јавна расправа за Предлог – Буџетот за 2022 година, со цел да се ...

Продолжува капиталниот прокет за изградба на цевковод, Струга ќе добие поквалитетна вода за пиење

Градоначалникот на Општина Струга, Г-дин Рамис Мерко  излезе на терен за да го проследи продолжувањето на капиталниот проект за изградба на цевководот за ...
error: