Аки Ракимовски се огласи за својата здравствена состојба

- Музика
305

Откако пред два дена се рашири веста дека фронтменот на групата Парни Ваљак“, Аки Ракимовски (62), доживеал полесен мозочен удар до загрижените фанови ширум Балканот се обрати и самиот Ракимовски.

– Не грижете се. Не е нешто страшно, изјави тој за 24.sata.hr.

Веста за здравствената состојба на пејачот претходно  на официјалната  FB страница ја објавија и членовите на бендот. Во нивната објава, меѓудругото стои дека се откажуваат сите закажани настапи и концерти бидејќи Аки иако е добро потребен му е период за опоравување.

Strugaonline

фото: архива

 

 

Facebook Коментари