(ВИДЕО): Легендарното трио En Vogue со нов албум после 14 години

- Музика
308

Дамите кои ги препознаваме по хитовите „Free Your Mind“  и „Don’t  Let  Go“  снимија нов албум после 14 години. Албумот ќе се вика „Electric Cafe„, а најавниот сингл за кој е снимен и спот носи наслов „Rocket.“

На новата песна на En Vogue работеше продуцентот Curtis Sauce Wilson, а текстот го напиша хит мејкерот Ne-Yo. Оваа тема има добар одзив на американските радио станици . Кам-бекот на ова легендарно трио најверојатно ќе им донесе и нови обожаватели.

 

Facebook Коментари