(ВИДЕО) Не стивнуваат позитивните и емотивни коментари за преработката на „Слушам кај шумат шумите“ од „Некст-Тајм“

- Музика
373

Групата Некст Тајм деновиве го промовираше спотот за нивната преработка на песната  „Слушам кај шумат шумите“. Новиот аранжман е направен од страна на феноменалниот Никола Мицевски, а Мартин и Стефан звучат прекрасно. Лавина позитивни коментари за оваа песна има и од стручната јавност но и од публиката. Приказната целосно ја доловува и спотот кој го изработи Огнен Шапковски.. На оваа квалитетна преработка сигурно нема да останете рамнодушни. Станува збор за вистинско ремек-дело.

Facebook Коментари