Владо Јаневски ја промовираше новата песна „Главен град на тагата“

- Музика
1004

Објавена е новата песна на хитмејкерот Владо Јаневски. Новиот хит носи наслов „Главен град на тагата“. Од Авалон продукција информираат дека оваа песна е најава за солистичките концерти  со кои  Владо Јаневски ќе прослави 25 години од својата кариера. Најавени се два концерти за ова лето. На 1-ви јуни Јаневски ќе има концерт на Стадионот АРМ во Скопје, а на 3-ти август на старите и нови хитови ќе ја потсети публиката во Охрид на стадионот „Билјанини извори“.

StrugaOnline

Facebook Коментари