ТОП Вести
агенда

агенда

Дискусија за младински активизам во вторник во Струга

Младиинфо Интернационал во соработка со Порака нова и Иницијатива за Независен Културен Активизам (ИНКА) Дримон фестивал  од Струга, организираат дискусија која ќе се одржи   на 26- ти ноември (вторник) ...

Државниот секретар на САД Помпео пристигна во нашата земја: Напредокот на Северна Македонија во процесот за членство во НАТО и ЕУ и темите за стабилизација и просперитет на регионот на агендата

Државниот секретар на Соединетите Американски Држави Мајкл Р. Помпео денеска пристигна во еднодневна официјална посета на Република Северна Македонија. На аеродромот во Охрид државниот секретар Помпео, со високи ...

Oбука за млади менаџери, пријави се и биди дел од најдобрите!

Биди дел од групата обучени млади менаџери со цел да научиш да бидеш вреден, организиран, креативен, продуктивен, темелен, одлучен и информиран. „Креиравме специјална наменета обука за тебе со ...

Уште 8 дена до најголемиот спортски настан во Македонија

 Скопје, (31.07.2017) Во пресрет на УЕФА Супер Купот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, едни од најголемите фудбалски клубови во светот, Град Скопје со полна пареа ги реализира ...
error: