ТОП Вести
албум

албум

Игор Атанасовски-Харе ја промовира новата авторска песна „Реприза“

,,Реприза“ е насловот на новата песна на познатиот музичар Игор Атанасовски-Харе што од денеска ќе се врти по радио станиците во земјава. Харе е изведувач и комплетен автор ...

Албумот „Елегија“ Папаз и Танче ви го подаруваат во дигитално издание!

Со оглед на моменталната ситуација,  познатите музичари Горан Папаз и Танче Грозданоски решија својот прв заеднички албум на публиката да и го подарат дигитално. Албумот “Елегија” содржи 8 ...

„Баклава“ го претставува новото музичко видео за песната „Тиркиз“

По успешната концертна промоција на новиот албум,  во петокот во МКЦ, групата Баклава  го презентира новото музичко видео за песната „Тиркиз“. Видеото е изработено од продукцијата на „091“, ...

(ВИДЕО) „Нели бевме“ од Кочо Рацин сега е и музичка нумера на Папаз и Танче

По првиот успешен сингл „Спомени“, Папаз и Танче го објавуваат вториот сингл кој исто така е дел од нивниот заеднички албум „Елегија.“ Песната се вика „Нели бевме“ и ...

Горан Папаз и Танче Гроздановски концертно овој викенд

Овој викенд музичарите Папаз и Танче концертно ќе го промовираат својот заеднички проект-албум „Елегија”. Во петок 02.08 настапуваат на првото „Културно лето Пештани 2019″, а во недела 04.08 ...

Горан Папаз: Албумот „Елегија“ е некомерцијален проект изработен со многу емоции

Во денешното издание на емисијата Play cafe што се емитува на Play radio гостуваше Горан Папаз, музичар кој преку звуците на  најсензуалниот и најемотивниот инструмент – саксофонот, ја ...

Игор Атанасовски-Харе на Play radio: Песните се моја скапоценост, музиката е мојот живот и мојата љубов

Во денешното издание на емисијата „Play cafe“ на Play radio, разговаравме со Игор Атанасовски-Харе. Музичар, композитор, гитарист кој создава ремек-дела. Слушателите на Play radio ги поздрави топло и ...

Голем интернационален успех на Владимир Четкар со третиот студиски албум

Пи-Вајн (P-Vine), една од најпопуларните јапонски музички куќи со светско реноме која е прочуена по квалитетот на своите изданија низ аудофилите ширум светот оваа недела го издаде новиот ...

Синоќа беа доделени „Греми“ наградите – ова се најуспешните музички sвезди

Синоќа во Лос Анџелес беа доделени најпрестижните музички награди „Греми“ на кои  sвезди на вечерта беа  Карди Би, Маскгрејвс и Лејди Гага. Споменатите изведувачи се закитија со најмногу ...

Третиот албум на Крсте Роџевски меѓу најдобрите во 2018-та според американското џез списание „Даунбит“

Најпознатиот и највлијателниот џез-магазин „Даунбит” (DownBeat) во својот најнов јануарски број го вброи актуелниот албум на Крсте Роџевски “The Rabbit and the Fallen Sycamore” во својата листа на ...
error: