ТОП Вести
АМСМ

АМСМ

Поради минирање, утре од 12 до 15 часот прекин во сообраќајот на патот Кичево-Охрид

Во периодот од 12:00 до 15:00 часот, утре, 18-ти јули 2020 година, компанијата АД „Илинден“ од Струга ќе врши минирање на патниот правец Кичево-Охрид, делница Пресека-Песочан. – Сообраќајот ...

АМСМ: Сообраќај по влажни коловози, внимателно на планинските превои

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Кула, Крушево, Крива Паланка – ГП Деве Баир и ...

AMСМ: Влажни коловози, снег има на „Стража“, „Пресека“, Маврово, Попова Шапка, „Плетвар“

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по влажни коловози. Врнежи од снег има на „Стража“, „Пресека“, Маврово, Попова Шапка, „Плетвар“, Кула и Крива Паланка – г. ...

АМСМ: Поради магла намалена видливост на патиштата

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, освен на осојничавите места каде коловозите се влажни. Поради магла намалена видливост од 50 – 100 метри има кај ...

Делниците Струга – Дебар и Охрид – Свети Наум од денеска со изменет сообраќаен режим

Поради изведување градежни активности за подобрување на црната точка кај населеното место Враништа од денеска се воведува седумдневен променет режим на сообраќај на регионалниот пат Р1201, делница Струга ...

Денеска се вршат мерења на патот Подмоље – Струга – Ќафасан

Денеска во периодот од 11:00 до 16:00 часот на државниот пат А2, делница Подмоље – Струга – Ќафасан ќе се вршат мерења на патот со користење на специјално ...

Патниот правец Охрид – Струга, од Подмоље до Еврохотел e затворен за сообраќај

Поради изведување на градежни работи на пат, регионалниот патен правец Р1208 Охрид – Струга, на делот од Подмоље до Еврохотел – Струга е затворен за сообраќај за сите ...

Забрана за тешки товарни возила на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози, наместа со остатоци од снег на коловозот.Врнежи од снег со променлив интензитет се бележат во Тетово, ...

АМСМ: Утрово е воведена забрана за тешки товарни возила на патниот правец Струга граничен премин Ќафасан

Од АМСМ информираат дека утрово од 07:15 часот воведена е  забрана за движење на тешки товарни возила на патниот правец Струга граничен премин Ќафасан. Од 04:10 часот воведена ...

АМСМ: Сообраќајот се одвива по влажни коловози, наместа има остатоци од кашест снег

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот. Снег со среден интензитет паѓа во Битола, Крива Паланка, Делчево, Демир ...
error: