ТОП Вести
бенд

бенд

Марко Лазороски: Mузиката ја сакам искрено, чисто и платонски

Отсекогаш сум сакал музика, можам слободно да кажам дека ја љубам. – вака младиот и талентиран музичар Марко Лазороски од Струга, започна да ми раскажува за неговата музичка ...

Дејан Анѓелковиќ: Рок музиката во денешно време функционира по принципот „Ретките наоѓаат ретки“

Во денешното издание на емисијата Play cafe што се емитува на Play radio , во моментите посветени на музиката наш гостин беше Дејан Анѓелковиќ, тапанар во рок бендот ...

Струшкиот бенд „No Problem“ старите народни македонски песни ги претвора во одлични рок композиции

Ви го претставуваме бендот „No Problem“ кој својата музичка уметност ја негува повеќе од десет години. Бендот го сочинуваат тројца млади и перспективни музичари. Вокал и гитарист е ...

Бендот Funk Shui оваа сабота пред охридската публика

Охридската публика за прв пат ќе има можност да ги гледа Funk Shui во живо во Центар за култура “Григор Прличев” во Охрид, во сабота 26-ти јануари од ...

Анастасија Mojсоска: Музиката е моја креативна изразувачка слобода

Play radio како медиум започна да ја остварува својата цел во промовирање на млади и надежни музички имиња кои работат напорно и посветено во остварување на својот професионален ...

(ВИДЕО): Струшкиот бенд „Back Step“ со cover верзија на хитот „Stay“

Цветан Кленјоски и Филип Матески од Струга со нови музички изненадувања за сите љубители на поп музиката. Откако го основаа бендот „Back Step“, тие снимија Cover верзија на ...

(ВИДЕО): Нова песна на бендот „Replay“ насловена како „Драма“

Дали сте подготвени за една мала ,,Драма”?  Доколку сте, слушнете и погледнете ја најновата и третa по ред, авторска песна со видео запис насловен како ,,Драма” на добро ...

The Mole Pack – нов блуз подем на македонската музичка сцена

Скопје, (03.08.2018) Нов бран на музички креации е во подем од новосоздадениот авторски бенд “The Mole Pack”. Бендот штотуку го сними својот прв албум “Gambling Man” кој е ...

Бендот MAiKA е специјален гостин на концертот на GOGOL BORDELLO во Скопје!

НА 29-ТИ МАЈ ВО СКОПЈЕ, во рамки на ТАКСИРАТ 20 ќе се одржи концертот на ЕДЕН ОД НАЈИМПРЕСИВНИТЕ LIVE БЕНДОВИ НА ДЕНЕШНИЦАТА GOGOL BORDELLO (Гогол Бордело), а оваа ...

(ВИДЕО) Бендот „Визија“ ја објави „Убиј ја тишината“

Песната „Убиј ја тишината“ од македонскиот бенд „Визија“, која е дел од нивниот прв студиски албум „Гласно!“ е објавена на официјалниот Youtube канал на бендот и е достапна ...
error: