ТОП Вести
чистење

чистење

Во недела еко-акција за чистење на сметот во кампот ,,Треска“ во Радожда

Во недела (19.07.2020) со почеток во 11:00 часот ќе се спроведе еднодневна еколошка акција за расчистување на сметот во кампот ,,Треска“ во село Радожда. ,,Водени од максимата ,,Не ...

МЈП Проаква: Водата е целосно исчистена, се чека потврда од ЦЈЗ

Граѓаните на Струга вчера беа сведоци на големи изливи на вода во неколку улици од градот. Oд МЈП Проаква објаснуваат  дека тоа се таканаречени хидранти кои служат за ...

МЈП Проаква ги чисти линиите од заматената вода, проблемот наскоро ќе биде решен

МЈП Проаква Струга ги известува сите корисници на нејзините услуги дека од утринава сите екипи од секторот за техника се излезени на терен и ги преземаат сите активности ...

ЈП Комунално Струга спроеведе акција за генерално чистење

ЈП „Комунално“  Струга во текот на денешниот ден спроведе акција за генерално чистење на ул Маршал Тито, на потегот од Градски Пазар до Православните гробишта. „За реализација на ...

Потребни се работници за чистење снег во планински центри во Италија

Компанија бара работници за чистење снег во планински центри во Италија, потребни се повеќе работници. Платата ќе изнесува од 900 до 1400 евра во зависност од големината на ...

ЈП Комунално и Општина Струга со низа акции за чистење на градот

Општина Струга во соработка со ЈП Комунално вчеравечер реализирaше акција за чистење на шеталиштето почнувајќи од зелениот пазар до  мостот. „Акцијата ќе продолжи и понатаму со чистење на ...

ЈП Комунално ги чисти дивите депонии во Струга

Екипите на на ЈП„ Комунално-Струга“ во текот на денешниот ден спроведоа акција за генерално чистење на општина Струга. Од претпријатието информираат дека во  рамките на акцијата се подигнати ...

Еко- акција за чистење на женска и машка плажа на 25-ти јуни

Членовите на Kлубот на млади при Црвен крст Струга ќе реалзириаат Еко акција за чистење на  Женска и Машка плажа. Од струшкиот Црвен крст информираат дека сите учесници ...

ЈП „Комунално“- Струга со акција за чистење низ градот

ЈП „Комунално“- Струга денеска започна акција за чистење на улицата и пешачката патека на потегот од „Единство“ до православните гробишта во Струга. Од претпријатието информираат дека на терен ...

ЈП „Комунално“-Струга во акција за чистење на непрописно одложен отпад

ЈП „Комунално“-Струга започна акција за чистење на просторот околу зградите на ул. „Ристо Крле“ и просторот околку зградите на улица „ЈНА“. Од претпријатието информираат дека  со десет работници ...
error: