ТОП Вести
Долни Сарај

Долни Сарај

Најголемиот балкански Стенд ап фестивал од 27-ми јули во Охрид

Стенд ап Македонија го најавува најголемиот балкански СТЕНД АП ФЕСТИВАЛ со две големи неверојатни журки со урнебесен хумор и одлична жива музика. Фестивалот ќе се одржи на 27-ми ...

Интимната драма „Девојчето со жиците“ вечерва на „Охридско лето“

Современа драмска опера каде музиката нема да биде само декор, туку и начин на комуникација, ќе донесе вечерва драмската програма на фестивалот „Охридско лето“ преку театарската претстава „Девојчето ...

Вечерва во Охрид премиера на проектот NUMB – Tribute to Pink Floyd

Во супер-позитивна атмосфера и „за инает на дождот“  вчера помина генералната проба на проектот NUMB – Tribute to Pink Floyd, на „Долни сарај“. Вечерва, точно во 22:22 часот ...

Култниот мјузикл „Коштана” ќе се игра утревечер во Охрид

Култниот мјузикл “Коштана”  од Борисав Станковиќ, кој се игра десеттина години и предизвикува голем интерес кај музичката публика, а во  музичка адаптација на Влатко Плевнеш ќе се игра на сцената на ...

Мјузиклот „Коштана“ на 22-ри јули на Долни Сарај во Охрид

Култниот мјузикл “Коштана”  од Борисав Станковиќ, кој се игра десеттина години и предизвикува голем интерес кај музичката публика, а во  музичка адаптација на Влатко Плевнеш ќе се игра на сцената на ...

Вечерва на „Охридско лето“ концерт ќе одржи ЗЏМ „Биг бенд“ од Македонија

57-то издание на фестивалот Охридско лето продолжува со богатата програма предвидена за оваа година. Вечерва со поечеток во 20 часот и 30 минути на сцената на Долни Сарај ...

Утревечер започнува 56-от Балкански фестивал на народни песни и игри

 Со концерт на Ансамблот „Танец“, утревечер на летната сцена Долни Сарај ќе биде отворено 56-то издание на најстарата фолклорна манифестација на Балканот , Балканскиот фестивал на народни песни ...

Утре во Охрид започнува фестивалот „Словенија во Охрид 2017 година“.

0д 23-ти до 27-ми јуни во Охрид ќе се одржи второто издание на фестивалот „Словенија во Охрид 2017 година“. Овој фестивал кој се очекува да прерасне во традиција ...
error: