ТОП Вести
дожд

дожд

Време- Нестабилно со пороен дожд и грмежи

Денеска претпладне ќе преовладува променливо облачно време. Од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи на повеќе места. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма ...

Време- Сончево и топло со мала облачност, попладне краткотраен дожд

Денеска ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има изолирана појава на нестабилност со краткотраен ...

Време-Сончево со мала облачност, попладне пороен дожд и грмежи

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има појава на изолирана нестабилност со краткотраен пороен дожд ...

Време-Сончево со умерена облачност, попладне услови за пороен дожд

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и ...

Време-Променливо облачно со сончеви периоди, на места пороен дожд и грмежи

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. На места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. УВ=6. ...

Продолжуваат интензивните врнежи од дожд, можна е појава на слевање на вода во градските урбани средини

Продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи, град и ветер. Во текот на вчерашниот ден најмногу дожд наврна во Демир Капија (59 ...

Време-Облачно и свежо со пороен дожд, грмежи и ветер

Денеска ќе преовладува претежно облачно, посвежо и нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално и особено од пладневните часови процесите ќе бидат поинтензивни во форма ...

Време- Облачно посвежо и нестабилно со пороен дожд

Денеска ќе преовладува претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд ...

Време-Денеска сончево со умерена облачност, утре голема промена

Денеска ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието и засилен ветер од југоисточен правец. Кон крајот на ...

Утре времето ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и силен ветер

Во сабота (18.07.2020), под влијание на атмосферски фронт, ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време, со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На поедини места од државата локално ...
error: