ТОП Вести
дожд

дожд

Време-Облачно со локални врнежи од дожд

Денеска претпладне  ќе преовладува облачно време со локални врнежи од дожд, а на повисоките планини со снег. Попладне врнежите ќе престануваат и ќе има намалување на облачноста. Ќе ...

Време- Облачно во западните делови, од утре дожд

Денеска во западните делови же биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до ...

Време-Променливо облачно со дожд, на планините снег

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд, а на планините снег, особено попладне и кон крајот на денот. Ќе дува умерен северен ветер. Во ноќните ...

Време Облачно со врнежи од дожд

Денеска ќе преовладува претежно облачно време со локален дожд, а на повисоките места и на планините снег. Ќе дува умерен, долж Повардарието и во источните делови засилен северозападен ...

Време-Променливо облачно со врнежи од дожд

Денеска ќе преовладува променливо облачно време, попладне со врнежи од дожд претежно во западните делови. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер. Максималната дневна температура ќе се движи ...

Време-Променливо облачно со слаб дожд

Денеска претпладне во котлините со појав на магла. Преку денот променливо облачно со повремен слаб дожд претежно во западните делови. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал ...

Време- Претпладне облачно со врнежи од дожд, попладне разведрување

Денеска претпладне ќе се задржи облачно со врнежи од дожд, на планините од снег. Врнежите ќе бидат пообилни во западните и јужните делови, а попладне ќе престануваат. Ќе ...

Време- Променливо облачно со слаб локален дожд

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со слаб локален дожд, а на планините со слаб снег. Повеќе врнежи ќе има во ноќните часови кон сабота. Ќе дува повремено ...

Време- Облачно со слаб локален дожд, на планините снег

Денеска ќе преовладува умерено до значително облачно време со слаб локален дожд, а на планините со снег. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 5 до ...

Време-Облачно и постудено со врнежи од дожд

Денеска ќе преовладува променливо облачно и постудено време со врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места врнежи од снег, особено претпладне. Ќе дува умерен, ...
error: