ТОП Вести
Драслајца

Драслајца

Сообраќајна незгода во Драслајца, пет лица се повредени

На 04.07.2019 година околу 04.00 часот во струшкото село Драслајца, Д.Н.(25) од Струга, управувајќи патничко возило „БМВ“ со струшки регистарски ознаки, изгубил контрола, излетал од патот и удрил ...

Вечерва во Драслајца хуманитарен концерт за Мартин!

Вечерва во село Драслајца ќе се одржи хуманитарен концерт „Со срце за Мартин“. „Хуманитарниот концерт се организира со цел да му покажеме дека во борбата не е сам ...

Хуманитарен концерт „Со срце за Мартин“ во Драслајца

Во понеделник, 3-ти јуни, во село Драслајца ќе се одржи хуманитарен концерт „Со срце за Мартин“. „Хуманитарниот концерт се организира со цел да му покажеме дека во борбата ...

МЈП „Проаква“: Забраната за користење на водата останува на сила само за регионот на с. Драслајца

МЈП „Проаква“ Струга ги известува корисниците дека проблемот со заматената вода полека се сведува во нормала, последната информација до сега упатена до јавноста е дека забраната за користење ...

Кражба во црквата „Св. Недела“ во струшкото село Драслајца

Во текот на вчерашнито ден, во Полициската станица во Струга било пријавено дека во периодот од 15:00 до 17:00 часот, во црквата „Св. Недела“ во струшкото село Драслајца, ...

Градоначалникот Мерко го надгледува работењето на патот од мостот на Мороишта до влезот на Драслајца

Градоначалник на Општина Струга, г. Рамис Мерко, заедно со пратениците г. Агим Шаќири и г. Јован Митревски внимателно го надгледуваат работењето на патот од мостот на Мороишта до ...

Нов маркет „МИСА“ во с. Драслајца

Вчера во с. Драслајца беше отворен нов маркет „Миса“, од таму најавуваат многу подароци, попусти и изненадувања за сите купувачи. Ланецот маркети „МИСА“ ја продолжува својата успешна приказна. ...

Со помош од Јапонија ќе се рехабилитира Основното Училиште Свети Климент Охридски во село Драслајца

Амбасадата на Јапонија во Скопје во понеделник ќе потпише шест грант договори со македонски институции кои ќе обезбедат вкупно 368.626 евра помош за проекти во Македонија. Проектите се ...
error: