ТОП Вести
ЕП

ЕП

Започнува Европското првенство во ракомет 2020

Денеска започнува Европското првенство во ракомет, домаќини се Шведска, Австрија и Норвешка. Првиот натпревар ќе се игра во 18 и 15 часот помеѓу селекциите на Белорусија и Србија, ...

Стружанецот Велко Маркоски ќе го пропушти ЕП поради повреда

Направените прегледи потврдиле дека  главниот дефанзивец во Македонија,  стружанецот Велко Маркоски, ќе го пропушти Европското првенство. – пренесе 24 rakomet Повредата на окото е сериозна и тој не ...

Македонската фудбалска репрезентација на одличното трето место ги заврши квалификациите за ЕП

Македонската фудбалска репрезентација  на третата позиција ги заврши квалификациите за Европското првенство кое ќе се одржи следното лето. Ова за нашата репрезентација е најдобар пласман во евро-квалификациите воопшто. ...

Србија на тронот на ЕП во одбојка

Одбојкарската селекција на  Србија го освои  златниот медал на Европското првенство. Српските одбојкари славеа во финалето над ко-домаќинот Словенија, меч кој се одигра во Франција со 3-1 во ...

(ВИДЕО): Македонските навивачи и еден гол на Стојанче Стоилов во најубавите моменти на ЕП во Хрватска

Изминативе неколку недели во фокусот на вниманието беше ЕП во ракомет кое се одржа во Хрватска. Навивање со љубов кон екипите, надежи за победа, пресврти, радост но и ...

Шпанија и Шведска во финале на ЕП во Хрватска

Згубија фаворитите на вчерашните  две полуфинални средби. Франција и Данска, големите фаворити за златниот медал, вечерва се елиминирани од Шпанија и Шведска. Франција, која претходно ги доби сите ...

Во Хрватска остануваат уште шест репрезентации, за другите е познат конечниот пласман

Oткако заврши главната фаза на ЕП во Хрватска, понатаму продолжуваат Франција, Данска, Шпанија и Шведска кои ќе настапат во полуфинале и Хрватска и Чешка кои ќе се борат ...

Шведска ја порази Хрватска, Србија оди во втората фаза

Последниот наптревар од групата А на ЕП во Хрватска, им донесе пораз на домаќините. Екипата на Шведска ја совлада Хрватска со резултат 31-35 (12-17). Така, Шведска е на ...

Раул Гонзалез ја објави листата од 19 ракометари кои патуваат на ЕП во Хрватска

Селекторот на Машката сениорска репрезентација на Македонија го објави списокот од 19 ракометари што ќе патуваат на Европското Првенство во Хрватска. Список на ракометари за ЕП Хрватска 2018: ...

Ракоментната репрезентација денеска продолжува со подготовките за настапот на ЕП во Хрватска

Нашата најдобра ракометна репрезентација која интензивно  се подготвува за настапот на ЕП во Хрватска од 28-ми декември  е комплетна откако на попладневниот тренинг се појавија и нашите интернационалци ...
error: