ТОП Вести
Еурофарм работник

Еурофарм работник

Еурофарм Работник во драматичен натпревар загуби од Кокс

Еурофарм Работник загуби од селекцијата на Кокс со резултат 23:21 на гостински терен во Финска во рамки на натпреварите од Лигата на шампионите. Публиката имаше можност да проследи ...

Еурофарм Работник со гол во последна секунда славеше над Савехоф

Ракометарите на Еурофарм Работник  ја забележаа  втората победа во Лигата на шампионите откако на домашен терен ја совладаа екипата на  Савехоф со 32-31. Нашите ракометари на полувреме водеа ...

Еурофарм Работник на домашен терен загуби од Татран Прешов

Во петтото коло од Лигата на шампионите Еурофарм Работник  на домашен терен загуби од тимот на Татран Прешов со резултат 23:24 Во тимот на Еурофарм најефикасен беше Остроушко со ...

Пионерите на РК Струга со убедлива победа над Еурофарм Работник

Во рамките на пионерската ракометна лига екиипата на РК Струга убедливо ја победи екипата на Ерофарм Работник со резултат 32:22 ( 14:9) СТРУГА:Пејоски 6, Димоски 4, Аврамоски, Симоновиќ 3, ...

Во преполно игралиште и одличен ракомет заврши 47то издание на Меѓународниот ракометен турнир „Струга 2019“

Во преполно игралиште и одличен ракомет заврши четириесет и седмото издание на Меѓународниот ракометен турнир „Струга 2019“. Натпреварите започнаа во 17:45 часот каде за петто место играа екипите ...

Трет ден од 47то издание на Меѓународниот турнир „Струга 2019“

Во третиот ден од четириесет и седмото издание на Меѓународниот турнир „Струга 2019“ во 18:30 часот се одигра натпреварот помеѓу екипите на Ескилстуна Гуиф и Бутел, каде одиграа ...

Втор ден од 47то издание на Меѓународниот турнир „Струга 2019“

Во вториот ден од четриесет и седмото издание на Меѓународниот турнир „Струга 2019“ се одигра натпреварот, во 18:30 часот, помеѓу екипите на Еурофарм Работник и Пролетер Зрењанин, Еурофарм ...

Продолжи победничката серија на КЛ7-Струга во кадетската лига

КЛ7 Струга  го одигра својот шести натпревар во кадетската лига на РФМ и повторно забележа нова висока победа, ја совлада екипата на РК Еурофарм Работник со резултат 45:29. ...

РК Струга денеска игра на гости со РК Еурофарм Работник

Во рамките на натпреварите во Суперлигата, ракометарите на РК Струга денеска спортски ќе се пресметаат со РК Еурофарм работник. РК Струга до сега има максимален учниок, три победи ...

Кадетите на РК Струга славеа дома против РК Еурофарм Работник

Kадетите на РК Струга успешно ја започнаа новата сезона, совладувајќи ја екипата на Еурофарм Работник со краен резултат 29 – 23 .  Нашите ракометари поддржани од публиката во спортската ...
error: