ТОП Вести
физички напад

физички напад

Жител на село Шум физички нападнал скопјанец на плажа во Kалишта

Полициската станица од Струга, поднесе кривична пријава против А.К.(37) од струшкото село Шум, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „насилство “. Тој, на 02.08.2019 година, ...

Стружанец физички нападнат пред спортска обложувалница во Струга

На 23-ти ноември 2019 година, околу 23:00 часот, пред спортска кладилница на улицата „Димче Ковачески“ во Струга, нарушен е јавниот ред и мир. – Лицето С.К. физички го ...

Teпачка во угостителски објект во Струга

На 12.11.2019 година во 00.10 часот, во угостителски објект на улица „Маршал Тито“ во Струга бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад од неколку лица врз ...

Жител на Заграчани физички нападнал лице од Враништа

На 16.09.2019 околу 07:00  часот, во полициската станица Струга било пријавено дека во атарот на струшкото село Вишни,  Ф.Б. од селото Заграчани физички го нападнал Н.Ц.(63) од селото ...

Физички нападнат штипјанец во Струга

На 10.07.2019 година во Полициската станица Струга на улицата „Димче Ковачески“ во Струга бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад од непознат сторител врз Е.П.(42) од ...

Кај кампот „Ливадиште“, физички нападнат жител на Радожда

На 19.05.2019 година во 14 часот, во близина на Авто кампот ,,Ливадиште“ кај Струга, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од М.К.( 68) од ...

Во Октиси физички нападнат жител на селото Шум

На шеснаесетти април оваа година, околу 10 часот, во дворно место на куќа сопственост на Ј.Л. од струшкото село Октиси, нарушене јавниот ред и мир со физички напад ...

Физички нападнато лице од село Корошишта

На единаесетти април оваа година, во 20 часот и 45 минути, на локален пат во струшкото село Лабуништа, нарушен е јавниот ред и мир со карање и физички ...

Лице од Горно Татеши нападнало лице од Кичево во Струга

На деветнаесетти март оваа година околу 10 часот и 30 минути, на улицата „Партизанска“ во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од С.А.(20) ...

Лице од Долна Белица нападнало лице од Октиси во Струга

На десетти март оваа година, околу 16 часот и 30 минути, на улицата „Ѓуро Салај“ во Струга нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од ...
error: