ТОП Вести
ФК Караорман

ФК Караорман

ФК Караорман на гостински терен во сабота игра со ФК Саса

Во рамки на 13-то коло од Втората машка фудбалска лига, оваа сабота, 26-ти ноември, екипата на ФК Караорман на гостински терен игра со тимот на ,,Саса“ во Македонска ...

ФК Караорман во недела ја пречекува екипата на Локомотива Пехчево

Во рамки на 12-то коло од втората лига, после победата над ФК Пелистер, екипата на ФК Караорман овој викенд на домашен терен ќе се соочи со тимот на ...

ФК Караорман на домашен терен славеше над ФК Пелистер

ФК Караорман денеска донесе голема радост за стружани, на домашен терен победувајќи ја екипата на Пелистер од Битола. Најпрво поведоа гостите преку голот на Борче Маневски, нашиот  Дејан Јошески ...

ФК Караорман на домашен терен утре игра со ФК Пелистер, Паткари подготвени за бодрење на нашите фудбалери

Во рамки на 11-то коло од втората лига, екипата на ФК Караорман утре на домашен терен игра со екипата на ФК Пелистер од Битола. Натпреварот започнува во 13:00 ...

Марјан Ќушкоски: Задоволни сме од досегашните резултати во Втора лига, навивачите се најголем мотив за напредок на ФК Караорман

Во денешното издание на емисијата Play café, на тема спорт, ни гостуваше Марјан Ќушкоски, заменик претседател на ФК Караорман. Караорман на радост на сите стружани, после повеќе од ...

ФК Караорман славеше со 0:2 над екипата на Борец во Велес

Во рамки на десеттото коло од втората лига, фудбалерите  на ФК Караорман на гостински терен  славеа над ФК  Борец со 0:2. Ова се важни три бода за нашата ...

ФК Караорман оваа сабота игра на гостински терен против екипата на ,,Борец“ во Велес

Во рамки на десеттото коло во втората фудбалска лига, оваа сабота, 29.10.2022, екипата на ФК Караорман гостува во Велес  кај екипата на Борец. -На фудбалерите да им посакаме ...

Во недела ФК Караорман на домашен терен игра со Детонит Плачковица

Во рамки на деветтото коло од  Втората  фудбалска лига, во недела, 23-ти октомври,  екипата на ФК Караорман ќе игра против екипата на Детонит Плачковица.  Натпреварот ќе се игра ...

ФК Караорман: Сите струшки навивачи утре да бидат на една трибина!

Во рамки на втората машка фудбалска лига, утре, ( недела 16-ти октомври) со почеток во 14:00 часот ќе се игра дерби натпревар помеѓу ФК Охрид Лихнидос и ФК ...

Во недела езерско дерби помеѓу ФК Охрид Лихнидос и ФК Караорман, Паткари со повик до навивачите

Во рамки на втората машка фудбалска лига, во недела 16-ти октомври со почеток во 14:00 часот ќе се игра дерби натпревар помеѓу ФК Охрид Лихнидос и ФК Караорман. ...
error: