ТОП Вести
ФК Караорман

ФК Караорман

ФК Караорман утре на домашен терен игра со Беса 1976

Во рамки на седмото коло од 2МФЛ, екипата на Караорман утре на домашен терен ќе се сретне со екипата на Беса 1976. Почетокот е закажан за 14:00 часот ...

Во сабота ФК Караорман на домашен терен игра со Арсими 1973

Во сабота 16-ти септември во рамки на петтото коло на Втората МФЛ, екипата на Караорман на домашен терен игра со екипата на Арсими 1973. Натпреварот е закажан за ...

ФК Караорман утре на домашен терен игра со Вардар Неготино

Во рамки на третото коло од втората фудбалска лига, екипата на ФК Караорман утре на домашен терен ќе се сретне со екипата на Вардар Неготино. Почетокот е закажан ...

ФК Караорман во сабота игра на гостински терен во Охрид

Во рамки на второто коло во новата натпреварувачка сезона во втората фудбалска лига, екипата на ФК Караорман гостува кај ГФК Охрид Лихнидос. Натпреварот ќе се одигра на стадионот ...

ФК Караорман започна со продажба на сезонски билети

Од денескa, 31.07.2023 започнува продажбата на сезонски билети за натпреварувачката фудбалска сезона 2023/2024 година. ,,Купи карта биди дел од сто годишната историја.Купувачите на сезонските карти јавно ќе бидат ...

ФК Караорман во пријателски меч славеше над екипата на Победа

Во пријателски меч одигран на домашен терен, ФК Караорман славеше над екипата на прилепска Победа  со резултат 2:1. Стрелци за Караорман  беа Ивица Ќелешоски и Јетмир Баута. Strugaonline ...

ФК Караорман во сабота на домашен терен игра со екипата на Гостивар

Во рамки на последното, 30-то коло од Втората фудбалска лига, оваа сабота, 13-ти мај, екипата на ,,Караорман“ на домашен терен ќе го пречека идниот прволигаш ФК Гостивар. Натпреварот ќе ...

ФК Караорман утре на гостински терен игра со тимот на Пелистер во Битола

После убедливата победа над тимот на Борец изминатиов викенд, утре, среда, 26-ти април,  во вонредното 26-то коло од 2 МФЛ екипата на ФК Караорман гостува во Битола кај ...

Екипата на Караорман убедливо славеше над ФК Борец

Во рамки на 25-то коло од Втората фудбалска лига, екипата на Караорман  на домашен терен  убедливо ја совлада екипата на Борец  со резултат 4-0. Стрелци на головите беа ...

ФК Караорман денеска на домашен терен игра со тимот на Охрид

Денеска ќе ср одигра 23-то коло од ВМФЛ, а во нејзини рамки следува езерското дерби помеѓу ФК Караорман и Охрид.  Струшките фудбалери ќе бидат домаќини, а натпреварот ќе ...
error: