ТОП Вести
гитара

гитара

Импресионирачки спој на звуци од флејта и гитара на „Охридско лето“

Македонско-француското дуо „СолиПс“ вчеравечер приреди вистинско уживање со концертот за флејта и гитара што го одржа во црквата „Света Софија“ како дел од програмата на фестивалот „Охридско лето“. ...

Марко Лазороски: Mузиката ја сакам искрено, чисто и платонски

Отсекогаш сум сакал музика, можам слободно да кажам дека ја љубам. – вака младиот и талентиран музичар Марко Лазороски од Струга, започна да ми раскажува за неговата музичка ...

Гитаристката Елена Папандреу вечерва настапува на Охридско лето

Во рамките на музичката програма, вечерва на „Охридско лето“ концерт ќе одржи познатата гитаристка Елена Папандреу. Почетокот е закажан за 21:00 часот во катедралната црква Света Софија. Папандреу ...

Започна „Krusevo Workshop 2017“ – млади надежни музичари свират гитара со Дамјна Пејчиноски во чест на Тоше Проески

Денеска во Спомен куќата „Тодор Проески“ во Крушево започнаа музичките работилници по гитара кои се одржуваат во склоп на проектот „Krusevo workshop“. Организаторите пренесуваат дека на работилницата има ...

Гитаристот Дамјан Пејчиноски ќе одржи музичка работилница на „Krusevo Workshop“

Најновото издание на „Krusevo Workshop“ е одлична можност за сите талентирани музичари и вљубеници во свирењето гитара , бидејќи во склоп на ова издание (трето по ред), музичка ...
error: