ТОП Вести
Ѓоко Танески

Ѓоко Танески

Ѓоко Танески: Моја огромна желба е да испеам стара народна македонска песна во аранжман на Никола Мицевски

Во денешното издание на емисијата ,,Плеј кафе“, во минутите посветени на домашната музичка сцена ни гостува Ѓоко Танески. Сериозен музичар кој што долги години опстојува на македонската музичка ...

Ѓоко Танески, „Камелеон“ и Ефто Пупиноски ќе пеат во Охрид за Нова година

На Градскиот плоштад во Охрид и оваа година ќе биде организиран заеднички дочек на Новата година. За забавата ќе се погрижат охридските музичари Ѓоко Танески, бендот Камелеон и ...

(ВИДЕО) Ѓоко Танески ја промовираше новата песна „Една љубов имам“

Со новате песна насловена како „Една љубов имам“ Ѓоко Танески го најавува својот нов албум на кој ќе се најдат десет нови песни. Откако ќе ја слушнете песната ...

(ВИДЕО): Ѓоко Танески го промовираше спотот за „Тој што во срце те носи“

Ѓоко Танески денеска го промовираше спотот за неговиот актуелен хит „Тој што во срце те носи“ . Песната од неодамна е пуштена во етер и предизвика одлични реакции ...

Музичари од Струга и Охрид ќе го доловат музичкото совршенство на легендарните Pink Floyd

На 26-ти јули 2018 година на сцената „Долни сарај“ во Охрид ќе биде претставен проктот NUMB -Tribute кон неповторливата музика на еден од најголемите и највлијателните рок бендови ...

Ѓоко Танески: Pink Floyd го одбележаа музичкиот карактер и насока на една цела генерација

Во кафе бар „Аквариус“ во Охрид, денеска се одржа прес- конференција на која беа соопштени деталите за проектот NUMB – Tribute кон неповторливата музика на еден од најголемите ...

Новогодишното расположени вечерва во Охрид продолжува со Суперхикс

После прекрасниот дочек на Нова година во Охрид заедно со Даниел Кајмакоски, и првата вечер во Новата година кога охриѓани и туристите се загреаа во одличната атмосфера која ...

Ѓоко Танески и Елена Велевска за дочекот на 2017 во Охрид

За разлика од Струга кој веќе неколку години ништо не се организира за дочек на новата година, Охрид традиционално секој дочек го прави исполнет со квалитетна програма. Оваа ...
error: