ТОП Вести
Гуру Харе

Гуру Харе

Актуелната реалност во земјава и светот Гуру Харе ја преточи во песна, слушнете ја „Карантин“

Искусните и талентирани музичари знаат да направат уметност и да бидат инспирирани од секоја ситуација, така, Игор Атанасовски-Харе актуелната реалност во земјава и светот ја преточи во нова ...

(ВИДЕО) Баладата „Мајко“ на Гуру Харе во нова инструментална верзија

Емотивната балада „Мајко“, авторско дело на Игор Атанасовски-Харе која минатата година ја сними Аки Ракимовски, доби нова инструментална верзија. Во нов аранжман, Харе во соработка со мандoлинскиот оркестар ...

Гуру Харе: Eден убаво напишан стих знае да ме „нахрани“ и да ме направи среќен

Во емисијата Plaу cafe што се емитува на Play radiо, гостин беше Игор Атанасовски-Харе, музичар, композитор и гитарист кој моментално на домашната сцена е актуелен со неговата музичка ...

Гуру Харе и Дани Димитровска ја промовираа новата песна-„Некаде“

Игор Атанасовски Харе ја промовираше новата песна која ќе се најде на неговиот претстоен албум, а овој пат како вокал му гостува Дани Димитровска. Станува збор за песната ...

Игор Атанасовски-Харе на Play radio: Песните се моја скапоценост, музиката е мојот живот и мојата љубов

Во денешното издание на емисијата „Play cafe“ на Play radio, разговаравме со Игор Атанасовски-Харе. Музичар, композитор, гитарист кој создава ремек-дела. Слушателите на Play radio ги поздрави топло и ...

НОКАУТ АКУСТИЧНО НА ХЕРАКЛЕЈА

НОКАУТ ја продолжуваат роденденската турнеја низ Македонија. 20-годишнината од постоењето, бендот ќе ја прослави заедно  и со битолската публика, и тоа под отворено небо. На 20 јули, со ...
error: