ТОП Вести
игор џамбазов

игор џамбазов

Гуру Харе и Игор Џамбазов ја претставуваат познатата ,,Заветна“ во блуз верзија!

Познатата песна ,,Заветна“ од денеска  ќе имате можност да ја слушате во блуз верзија благодарение на обработката која ја направија Игор Аатанасовски-Харе и Игор Џамбазов. -Ова е наше ...

Игор Џамбазов на Play radio- Ги поканувам сите љубители на квалитетна музика на прекрасен концерт на летна сцена Сиеста во Струга

На први јули на летна сцена Сиеста, на големо задоволство на струшката публика, концерт ќе одржи Игор Џамбазов заедно со Гуру Харе и бендот. Игор Џамбазов на сцена ...

Заврши Пиволенд- Скопје седум дена уживаше во пиво и добра музика (фотогалерија)

Вчеравечер со настапот на Игор Џамбазов заврши десетиот јубилеен Пиволенд 2017. Фестивалот оваа година траеше седум дена, а Скопското Кале беше одлична локација за секојдневно разладување од високите ...

Пиволенд продолжува и седма вечер – Фестивалот се затвора вечерва со Игор Џамбазов

Пивскиот фестивал кој требаше да трае шест дена го откри изненадувањето за своите посетители – Пиволенд вечерва чести уште една вечер. На најпознатиот фестивал на пивото кој оваа ...
error: