ТОП Вести
инцидент

инцидент

Жител на Ново село вербално го нападнал обезбедувањето во струшката болница

На 14-ти мај 2020 година, околу 17:00 часот, во Општата болница во Струга, 50-годишниот Б.Л. од струшкото село Ново село, го нарушил јавниот ред и мир, со карање ...

Инцидент со педалинка во Охрид, за среќа без последици

На 31-ви август 2019 година, во 14:15 часот, лице од Гостивар во СВР Охрид пријавило инцидент со педалинка. – 21-годишниот А.С. од Гостивар пријавил дека околу 13:10 часот, ...

Три лица искршиле инвентар во кафе-бар во Струга

На 3-ти август 2019 година, во 08:00 часот било пријавен инцидент на улицата „15-ти Корпус“ во Струга. – Во кафе бар лицата С.Б.(33), Д.А.(36) и И.И.(24) сите од ...
error: