ТОП Вести
Италија

Италија

Прва победа на Игор Стефановски- Иџе во ТЦР шампионатот во Италија

Игор Стефановски Иџе стигна до  голема победа на автомобилската трката на патеката Валелунга во Рим. Стефановски стартуваше од пол-позицијата и  првото место го имаше од самиот старт па ...

Јувентус ја обезбеди деветтата шампионска титула во низа во Италија

Јувентус ја совлада екипата на Сампдорија со 2:0 во натпревар од 36. коло од Италијанското фудбалско првенство и го обезбеди шампионскиот трофеј. Стрелци на головите беа Кристијано Роналдо ...

WizzAir ги суспендира сите летови помеѓу Италија и Северна Македонија до 31-ви јули

Нискобуџетната авиокомпанија Wizz Air најави дека ги суспендира сите летови помеѓу Италија и Република Македонија до 31-ви јули како резултат на рестрикциите за патување од страна на италијанските ...

Денеска од Италија доаѓаат 180 патници, ќе бидат во карантин во Струга

Денеска во 14:00 часот на скопскиот аеродром со организиран лет од Венеција, Република Италија, ќе пристигнат 180 патници. -Како и досега, така и за овие наши граѓани е ...

Директорката на Клиниката за кожни болести во Скопје заболена од корона вирус, во изминативе пет дена одела на работа

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше дека доцна синоќа на Клиниката за инфективни болести беше дијагностициран уште еден случај на пациентка позитивна на корона ...

Прекин на летовите на WizzAir од Охрид и Скопје до Милано, Тревизо и Бергамо до 3-ти април

WizzAir објави дека рутите за Милано, Тревизо и Бергамо ќе бидат суспендирани, поради затворањето на северниот дел на Италија, со цел да се спречи ширењето на коронавирусот. – ...

Владата ги задолжи образовните институции да ги одложат екскурзиите во Италија

Владата на Република Северна Македонија на денешната седница, врз основа на препораките на Кризниот штаб за справување со „корона“ вирусот на Министерството за здравство, и на Управувачкиот комитет ...

Потребни се работници за чистење снег во планински центри во Италија

Компанија бара работници за чистење снег во планински центри во Италија, потребни се повеќе работници. Платата ќе изнесува од 900 до 1400 евра во зависност од големината на ...

Maкедонија славеше во првиот контролен меч против Италија

Maкедонските ракометарки вчера на домашен терен го одиграа првиот од двата предвидени контролни натпревари со селекцијата на Италија и постигнаа победа со краен резултат 26:23. Во првото полувреме ...

Амбасадорот на Италија, г. Карло Роме го посети основното училиште во Лабуништа

Вчера, г. Дашмир Насуфи. шеф на кабинетот на општина Струга, задолжен за образование и наука придружуван од претседателот на Советот на општината,г. Ресул Каба и директорите на основните ...
error: