ТОП Вести
јапонија

јапонија

Голем интернационален успех на Владимир Четкар со третиот студиски албум

Пи-Вајн (P-Vine), една од најпопуларните јапонски музички куќи со светско реноме која е прочуена по квалитетот на своите изданија низ аудофилите ширум светот оваа недела го издаде новиот ...

Амбасадорката на Јапониjа во посета на Општина Струга

Денеска, градоначалникот на општина Струга г.Рамис Мерко ја пречека  Амбасадорката на Јапониjа Н.Е. Кеико Ханеда. На средбата се дискутираше за моменталната состојба во општина Струга и можноста за ...

Јапонија е друг свет – Се плаќа за разговор и прегратка, се изнајмува лажно семејство за викенд

Трендовите кои моментално се актуелни во Јапонија се сосема „друг свет“ за нашите простори, но никогаш не се знае, бидејќи и караоке порано беше само Јапонска забава. Верувале ...

Новинарка во Јапонија починала од прекувремена работа

30 годишната новинарка Мива Садо вработена во јапонската национална телевизија НХК (со седиште во Токио) починала од прекувремена работа – стои во официјалниот извештај на истражителите. Трагичниот настан ...

(ВИДЕО) Ова е најдобрата јапонска реклама – светски рекорд во нетрепкање

Во Јапонија пред неколку години беше направена навистина добра и многу популарна реклама во која една жена постигнува светски рекорд во нетрепкање.Погледнете што се издржа и што го ...

Со помош од Јапонија ќе се рехабилитира Основното Училиште Свети Климент Охридски во село Драслајца

Амбасадата на Јапонија во Скопје во понеделник ќе потпише шест грант договори со македонски институции кои ќе обезбедат вкупно 368.626 евра помош за проекти во Македонија. Проектите се ...
error: