ТОП Вести
јубилеј

јубилеј

РК „Струга“ прослави 70 години постоење – сите ракометни генерации се вратија на терен

Во одлична атмосфера, со три натпревари од по 15 минути, РК Струга прослави 70 години од своето постоење.   Сите генерации се вратија на терен по повод овој ...

Славчо Калан: РК „Струга“ опстојува 70 години затоа што стружани ракометот го носат во срцето и во душата

По повод 70 години постоење на РК „Струга“,  утре во спортски центар „Тими“ ќе се игра ревијален натпревар во кој на терен се враќаат стари и млади ветерани ...

РК Струга слави 70 години постоење, во сабота на терен се враќаат млади и стари ветерани!

Ракометен клуб „Струга“ слави 70 години постоење. Во сабота во Спортски Центар „Тими“  на терен ќе се вратат млади и стари ветерани, а заедно со нив ќе игра ...

Пуштени во продажба билетите за големиот концерт на групата Камелеон

Од денес се пуштени во продажба ограничен број билети за големиот концерт на најдобрата охридска група Камелеон, кој ќе се одржи во сабота, на 29-ти декември во Центарот ...

Со голем концерт на 29. декември групата Камелеон ќе одбележи 20 години постоење

Кариерата која трае полни две децении сакаме да ја заокружиме со концерт, за жал прв ваков во нашата кариера, и за кој гарантираме добра забава и на кој ...

Групата „Камелеон“ слави јубилеј – дваесет години од своето основање

Има многу бендови, но ретки се оние кои нивниот роден град, каде е и најтешко да се успее, ги примил како свои. Кога одите на нивна свирка, како ...

Стоматолошка ординација „Шуменковски“ – дваесет години со вас

Приватната здравствена установа “ШУМЕНКОВСКИ“ деновиве одбележува две децении постоење, развој и континуирано вложување во одржувањето на здрава и убава насмевка на своите пациенти. Стоматолошката ординација „ШУМЕНКОВСКИ“ е основана ...

ПОЧНУВА ЈУБИЛЕЈНИОТ 20-ти ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ!

Утре (четврток, 29-ти ноември) во Скопје почнува 20-тото издание на најголемиот урбан зимски фестивал во југоисточна Европа, македонскиот ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ чија програма ќе се одржува сѐ до 8-ми ...

Почнува неделата посветена на јубилејот „90 години музеј Д-Р Никола Незлобински“

Со неколку изложби, научни излагања и промоција на фотомонографија, во Струга деновиве, ќе се одбележува неделата посветена на јубилејот – 90 години од основањето на Музејот  „Др. Никола ...

Одбележување по повод „90 години Музеј Д-р Никола Незлобински“

Oд 27-ми до 30-ти ноември се одбележува неделата посветена на 90-годишнината од постоењето на Музеј д – р Никола Незлобински-Струга. Одбележувањето ќе се одвива со поставување на неколку изложби ...
error: