ТОП Вести
Кичево-Охрид

Кичево-Охрид

Работник e тешко повреден при изградбата на автопатот Кичево-Охрид

На 20.06.2019 околу 13.15 часот во СВР Охрид било пријавено дека во селоТребеништа, охридско, при отстранување на стара инсталација од столб за изградба на автопатот Кичево-Охрид, Ј.М.(34) од ...

Едно лице загина,а двајца се повредени во сообраќајка на патот Кичево –Охрид

На 20.05.2019 година во 13.55 часот, на магистралниот пат Кичево –Охрид, во близина на кракот за кичевското село Добреноец, случена е сообраќајна незгода помеѓу патничките автомобили „Сузуки Марути“ ...

Собранието ги изгласа законските измени за трет анекс на Договорот за автопатот Кичево – Охрид

Собранието на Република Македонија во рамките на 65. седница со 55 гласови „за” го донесе Законот за изменување и дополнување на Законот за реализација на инфраструктурни проекти за ...

Анекс бр 3. кон Договорот за изградба на автопатот Кичево-Охрид

На 99-та седница, Владата на Република Македонија ја разгледа и ја усвои Информацијата за потребата од донесување на Закон за изменување и за дополнување на Законот за реализација ...

Прегазен балкански рис на магистралниот пат Кичево – Охрид

Македонското еколошко друштво (МЕД) коешто како организација работи веќе 12 години на заштита и зачувување на балканскиот рис како критично загрозено животно според критериумите на Светската унија за ...

Анѓушев од Охрид: Ќе постигнеме заштеда од 70 до 100 милиони евра и ќе добиеме автопат по сите технички и меѓународни пропозиции

Со новите договори и со ревидирање на целосната проектна и техничка документација ќе добиеме автопат којшто во целост ги исполнува меѓународните стандарди, рече Заменик претседателот на Владата задолжен за ...

Сообраќајна незгода на патот Кичево -Охрид, автомобил излетал од патот

На 18.09.2018 година во 07 часот и 15 минути, на магистралниот пат Кичево-Охрид, во близина на аеродромот, случена е сообраќајна незгода во која учествувал патнички автомобил  марка Ауди ...

Два нови анекса на договорот за автопатот Кичево-Охрид

На редовната 87-ма седница, Владата на Република Македонија ја усвои информацијата за потребата од донесување на закон за дополнување на Законот за реализација на инфраструктурни проекти за изградба ...

Измена во сообраќајниот режим на патот Кичево-Охрид

На магистралниот пат Кичево-Охрид, на потегот Мала Река-Славеј Планина, од вчера беше воведена времена измена на режим на сообраќајот. – Времената измена на сообраќајот со девијации (преминување од ...

Сугаревски: Се интензивираат градежните работи на автопатот Кичево-Охрид за да се испочитува рокот

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, изврши увид во градежните работи за изградба на автопатот Кичево – Охрид. При посетата на терен, тој изврши обиколка на целата ...
error: