ТОП Вести
КИЈЕЛЦЕ

КИЈЕЛЦЕ

ЕХФ ЛШ-Вардар загуби од селекцијата на Кјелце

Во натпреварот на неделата во ЕХФ лигата на шампионите Вардар гостуваше кај Кјелце во Полска. По ремито во Скопје 28-28, сега претстоеше уште две долги и неизвесни полувремиња. ...
error: