ТОП Вести
Ќафасан

Ќафасан

Жена исчезната од Нова година, се пријавила за влез во земјава на преминот „Ќафасан“

На 16-ти февруари 2020 година, на Граничниот премин „Ќафасан“, за влез во Република Македонија се пријавила 25-годишната С.Ј. од тетовското село Селце. – На први јануари 2020 година, ...

На Ќафасан приведено лице кое било на стоп-листата со мерка „апси“

На 18-ти ноември во 09:15 часот на граничен премин „Ќафасан’’ од слобода бил лишен М.Д.(35) од Скопје. При пасошка контрола било констатирано дека се наоѓа на стоп-листата со ...

Албански државјанин приведен на „Ќафасан“ -управувал возило со променет број на шасија

На 14-ти ноември 2019 година, во 12:00 часот на Граничниот премин „Ќафасан“ бил лишен од слобода 49-годишниот А.А. од Република Албанија. – При контрола било констатирано дека има ...

Полициски службеници пронашле торба со марихуана во близина на Ќафасан

На 12.10.2019 околу 21,00 часот во полициска станица Франгово, било пријавено дека на магистралниот пат во близина на граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници пронашле торба со марихуана. Увид ...

Бектеши во Тирана: До крајот на годината ќе биде потпишана Спогодбата за отварање на “One Stop Shop” на граничниот премин Ќафасан

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Тирана оствари работен состанок со министерката за економија и финансии на Република Албанија, Анила Денај и со министерот за внатрешни работи ...

Oтворен царинскиот терминал на граничниот премин „Ќафасан“

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска присуствуваше и се обрати на настан организиран од Царинската Управа на Република Северна Македонија по повод пуштањето во ...

Денеска на Ќафасан ќе биде пуштен во употреба новоизградениот царински терминал

Денеска на граничниот премин Ќафасан во Струга, официјално ќе биде пуштено во употреба новоизградениот царински терминал за стокови пратки. На настанот е предвидено обраќање да имаат г. Зоран ...

На 16 септември ќе биде пуштен новоизградениот царински терминал на граничниот премин Ќафасан, Струга

На 16 септември 2019 година, понеделник, на граничниот премин Ќафасан во Струга, официјално ќе биде пуштено во употреба новоизградениот царински терминал за стокови пратки. На настанот е предвидено ...

Гори шума и сува трева кај „Ќафасан“, ТППЕ-Струга го локализираше пожарот

Пожар изби во близина на Граничниот премин Ќафасан , гори шума и сува трева. Екипите на ТППЕ Струга пред малку го локализираа пожарот. Со брзата интервенција на ТППЕ ...

На „Ќафасан“ приведен албански државјанин баран од Интерпол

  На 22.07.2019 во 12.10 часот на граничен премин „Ќафасан“, полициски службеници го лишиле од слобода C.A.(42) од Република Албанија затоа што се барал по распишана меѓународна потерница ...
error: