ТОП Вести
Кјелце

Кјелце

Вардар одигра нерешено со Кјелце во дербито од ЛШ

Европскиот првак Вардар одигра нерешено 28-28  во дербито од Лигата на шампионите против Кјелце. Вистинска драма имаше во „Јане Сандански“ во Скопје, на крајот од мечот кога  двете ...

ЛШ: Европа ќе има нов првак, Монпелје го елиминира Кјелце, Вардар против Фленсбург во четвртфиналето

Во ракометната лига на шампиони, германскиот клуб Фленсбург ќе биде противникот на Вардар во четвртфиналето, четфртфиналисти се и ПСЖ, Пик Сегед, Веспрем, Кил и најголемото изненадување Монпелје. Францускиот ...

Фленсбург го победи Мешков, Монпелје убедлив против Кјелце

Ракометарите на Фленсбург во неделата во Белорусија го победија Мешков Брест со 26:25 и се блиску до четвртфинален натпревар со Вардар во Лигата на шампионите. Актуелниот европски првак ...

Вчера се одиграа првите средби од 10. коло во ракометната Лига на шампиони

Со двата натпревари од групата Б, одиграни синоќа, во кои победи забележаа домашните екипи, беше отворено 10. коло во ракометната Лига на шампиони. Останатите средби на програмата се ...
error: