ТОП Вести
КЛ7 - Струга

КЛ7 – Струга

Осум од осум за кадетите на КЛ7 Струга, совладана е екипата на РК Охрид

Кадетите на КЛ7 Струга забележаа многу важна победа откако во борба за првото место, место кое води на финалната завршница во кадетска конкуренција ја совладаа екипата на РК Охрид ...

Младинците на КЛ7 Струга на домашен терен славеа над Работнички

Младинците на  КЛ7 Струга дојдоа четврта победа во младинска конкуренција откако ја совладаа екипата на Работнички со 35:29. Резултатска контрола беше на  страна на струшките ракометари  во текот ...

Со победа на КЛ7-Струга заврши локалното дерби во младинска категорија

Локалното дерби во младинска конкуренција помеѓу РК Струга и КЛ7 Струга заврши со победа на екипата на КЛ7. Како и што одминува секој натпревар во Струга, така и ...

КЛ7 Струга со седум од седум во пионерска конкуренција, совладан е и РК Охрид

Дуелот на двете непоразени екипи во пионерска конкуренција, заврши со победа на пионериte од Струга над РК Охрид со 21:19. Oвој дерби натпревар ги исполни сите очекувања па ...

Младинците на КЛ7 Струга викендов одиграа нерешено со РК Бутел

Изминатиов викенд на ракометните терени, екипите на КЛ7 ги одиграа своите натпревари, во кои забележаа четири победи, два  порази и еден дуел заврши нерешено. Младинците на Струга со ...

Младинците на КЛ7-Струга загубија од фаворитот Металург

Овој викенд се одигра четвртото коло од машката младинската лига на РФМ.  Нашите кадети од Струга за противник го имаа фаворитот Металург. Првото полувреме  припадна на екипата на ...

КЛ7 Струга повторно подобар во градското дерби со РК Струга

Пионерскиот натпревар помеѓу КЛ7 Струга и РК Струга заврши со убедлива победа на КЛ7 со резултат 20:9, но овој натпревар помина во знакот на публиката од Струга. Повеќе ...

КЛ7-Струга е домаќин на првиот КЛ7 КУП Запад

Викендов ќе се одиграат првиот КЛ7 КУП Исток во Делчево и КЛ7 КУП Запад во Струга. Повеќе од 400 деца од Делчево, Свети Николе, Чешиново-Облешево, Богданци, Стојаково, Струга, ...

КЛ7-Струга славеше над РК Сани во второто коло од пионерската лига на Македонија

Викендов се одигра второто коло од пионерската лига на Македонија во машка и женска конкуренција. КЛ7 Струга ја оствари својата втора победа, овој пат ја совлада екипата на ...

Викендов ќе се одигра второто коло во пионерска конкуренција, КЛ7-Струга игра на гости со РК Сани

Овој викенд ќе се одигра и второто коло од пионерската лига во машка и женска конкуренција. Сите екипи од школата на капитенот своите натпревари ќе ги одиграат како ...
error: