ТОП Вести
клубови

клубови

Квалификациите за Првата шаховска лига ќе се одржат во Охрид, пријавени се 12 клубови

Рекордни 12 македонски клуба се пријавени во квалификациите за пласман во Првата шаховска лига, кои е планирано да се одржат во Охрид, од 24-ти до 27-ми јули. Место ...

Џудо клубот „Дрим“ ги унапредува своите знаења со помош на светски познати експерти

Помошникот тренер во Џудо Клуб “ДРИМ“ Струга, Андреј Чакаровски учествуваше на семинар за тренери наменет за техничко усовршување за работа со деца од 8 до 12 годишна возраст, ...

Еуфорија за натпреварот помеѓу РК Струга и РК Охрид, бидете дел од публиката на трибините во Охрид

Утре во спортската сала „Билјанини извори“  во Охрид,  во рамките на Суперлигата се игра натпреварот помеѓу ракометните клубови на Струга и Охрид. Познато е спортското ривалство помеѓу овие ...

Од 15-ти до 19-ти август ќе се одржи традиционалниот Струшки ракометен куп

Од 15-ти до 19 -ти август во  Струга ќе се одржи традиционалниот Струшки куп. Успешни домашни и странски ракометни клубови за време на овие пет денови, Струга ќе ...
error: