ТОП Вести
кражба

кражба

Кражба во црквата „Св. Недела“ во струшкото село Драслајца

Во текот на вчерашнито ден, во Полициската станица во Струга било пријавено дека во периодот од 15:00 до 17:00 часот, во црквата „Св. Недела“ во струшкото село Драслајца, ...

Кривична пријава за лице од струшки Поум поради кражба на дрва

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против 38-годишниот Ш.В. од струшкото село Поум, за сторено кривично дело „кражба“ на дрва. – На 10-ти август, околу ...

Охриѓанец кривично ќе одговара за „тешка кражба на дрзок начин“

Секторот за внатрешни работи Охрид до Основното јавно обвинителство во Охрид поднесе кривична пријава против 41-годишниот Г.П. од Охрид поради сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба на ...

Стружанец заработи кривична пријава за неколку кражби

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „кражба“ и две казнени дела „тешка кражба“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против Н.М. (34) од Струга. ...

Лице од Охрид ќе одговара за три кривични дела – без одобрение за сеча соборил 4 метри просторни буково огревно дрво

Поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела „пустошење шуми“, „кражба“ и „загрозување на сигурноста“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Ѓ.(36) од Охрид. Пријавениот, во текот ...

Стружанец заработи кривична пријава за тешки кражби

Поради постоење основи на сомнение за сторени две казнени дела „тешка кражба“ и едно казнено дело „кражба“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против С.О.(26) од Струга. ...

Лице од струшкото село Радолишта заработи кривична пријава

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „кражба на дрва“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против Н.М. (38) од струшкото село Радолишта. Пријавениот, во  ...

Кривична пријава за тешка кражба заработи 22 годишен Охриѓанец

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „тешка кражба”, СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.И. (22) од Охрид. Со намера противправно да присвои туѓи предмети, ...
error: