ТОП Вести
кражби

кражби

СВР Охрид со детален извештај за изминатото деноноќие

На подрачјето на седумте општини што ги покрива СВР Охрид, изминатово деноноќие, во периодот од 21:00 до 06:00 часот, кога на сила стапи ограничувањето на движењето на граѓаните, ...

Притвор за охриѓанец кој извршил тешки кражби во викенд-куќи

Поради постоење основи на сомнение за сторени две казнени дела „тешка кражба“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Ѓ.(35) од Охрид како и против К.А.(38), од Охрид за ...

Жител на Радолишта ќе одговара за тринаесет казнени дела

Поради постоење основи на сомнение за сторени 13 казнени дела од кои, 11 „тешка кражба на дрзок начин“ и 3 казнеи дела „одземање моторни возила“, полициската станица од ...

Општина Струга апелира: За секое сомнително движење на непознати лица или на сомнителни автомобили пријавете во полиција

  На ицијатива на градоначалникот на Општина Струга, Г-дин Рамис Мерко, шефот на Кабинет, Г-дин Дашмир Насуфи оддржа средба со шефот на Полициската Станица на Струга, Валон Хани. ...

Kривична за Стружанец кој ограбил три куќи

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против 33-годишниот Н.М. од Струга поради постоење основи на сомнение за сторени три кривични дела „тешка кражба“. – Во ...
error: